PSYCHOLOGIE
psychické poruchy - studium psychologie - obsahy knížek - psychologické testy - online psychologické programy

   

 
 
   

Sociální fobie


Víte to?

1. Sociální fobií trpí asi:
 1% lidí
 6% lidí
 10% lidí

2. Mezi projevy sociální fobie NEpatří:
 problémy s mluvením před lidmi
 vyhýbání se společnosti
 vykonávání určitých rituálů
 
3. Mezi relativně časté doprovodné problémy se řadí:
 alkoholismus
 schizofrenie
 hysterie
 Sociální fobie

Co to je?

Sociální fobie je překvapivě hodně rozšířený problém – ve formě, která by zasloužila řešit, se týká 10% lidí (podle některých výzkumů je to až 15%). Je to neurotická, resp. úzkostná porucha, které se projevuje v sociálních situacích, tj. při kontaktu s dalšími lidmi. Většinou se rozvíjí během dětství a dospívání a není-li řešena, přetrvává obvykle celý život. Tak, jako u jiných neuróz, ani zde není jednoznačná příčina. Existuje určitá zděděná dispozice, která se vlivem životních zkušeností může aktivovat a projevit jako sociální fobie.

Příznaky sociální fobie

Člověk trpící sociální fobií se bojí, že jej ostatní pozorují a hodnotí, že se ztrapní, zesměšní nebo se mu něco nepodaří. Časté problémové situace jsou tyto: mluvení před ostatními lidmi, jedení, telefonování, provádění nějaké činnosti (např. práce nebo sport), psaní nebo použití veřejného záchodu. Tak, jako u jiných fobií, je i zde typické vyhýbavé chování – a protože úzkost je pociťována v mezilidském kontaktu, omezuje postižený právě styk s dalšími lidmi nebo vykonávání určitých činností.

V popsaných situacích prožívá člověk úzkost a její tělesné koreláty (bušení srdce, návaly horka nebo zimy, problémy s dýcháním, zažíváním, tiky, třes aj.).

Kdo už je neurotik a kdo ještě ne?

Jisté potíže s činnostmi na veřejnosti má alespoň někdy naprostá většina lidí. Ovšem zdravý člověk nepociťuje tak masivní úzkost, aby ze situace odešel nebo se jí předem vyhnul. Vezměme jako příklad pohovor s uchazečem o zaměstnání: Dokonalý člověk vnímá určitou nervozitu a napětí, což mu však pomůže v podání lepšího výkonu (je nažhavený, motivovaný). Průměrný člověk není moc nadšený, ale nějak to zvládne. Neurotik v lepším případě rudne, špitá a chvěje se; v horším případě ze sebe nedostane ani slovo nebo k pohovoru pro jistotu vůbec nepřijde.

Měřítkem této poruchy je to, zda člověku jeho potíže brání v normálním životě.

K čemu směřuje sociální fobik?

Důsledkem bývá určitá míra sociální izolace a rovněž takový člověk nemůže využívat svůj potenciál. Proto obvykle nedosáhne svého maxima ani ve vzdělání, ani v profesním uplatnění. Mnoho sociálních fobiků také nikdy nezaloží rodinu a celkově je kvalita jejich života významně snížená.

U sociální fobie se často setkáváme se sebevraždami a nijak vzácné nejsou ani závislosti, zejména na alkoholu. Fobik zjistí, že se dvou třech skleničkách cítí líp, že je schopen společensky zafungovat a cesta k nadměrnému užívání až závislosti je naznačena.

Léčba sociální fobie

Sociální fobie se lze zbavit nejlépe kombinací psychofarmak (léků) a psychoterapie. Z léků se obvykle předepisují antidepresiva nebo anxiolytika. Během psychoterapie (nejlépe skupinové) se člověk učí zvládat podmínky mezilidského kontaktu. Postupuje se od nejjednodušších potíží k těm komplikovanějším. Metodou volby je kognitivně-behaviorální terapie. Většina léčených jedinců se své sociální fobie zbaví.


TIPY:
relaxace ke stažení a vypálení na CD: www.relaxace.psychoweb.cz

Online kurzy proti úzkosti a depresi
Unikátní možnost, jak se seznámit s tím nejúčinnějším z psychologie, z pohodlí svého domova, zcela anonymně a důvěrně.

Psychologické testy online
Spoznor poradny. Kvalitní a uznávané testy osobnosti, duševních poruch a pracovních předpokladů. Testy se procházejí zdarma a za výsledek se pak platí pár desetikorun pomocí sms zprávy.
Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

PhDr. Michaela Peterková
Diskuze k článku Sociální fobie


Strana 1 z 8
Zobrazit položek na stránce
Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 Další Poslední

Bez názvu

michaela 24.listopad 2014 13:53:10
Dobrý den, od malička jsem byla hodně stydlivá, ale mám pocit, že je to stále horší a horší. Začíná mi to hodně ztěžovat život. Nevím, co si povídat s lidmi, které až tak neznám, jsem velmi nervozní, nedokážu se jim dívat do očí, někdy nedokážu ani pořádně artikulovat, červenám se a občas se i zaklepu. Když jsem ve větší skupině lidí tak většinou vůbec nemluvím, budto mě nenapadá co bych řekla a když jo tak se bojím co si ostatní pomyslí. Když jsem někde sama a uvidím někoho známého, radši dělám, že ho nevidím, abych se s ním nemusela bavit. Chtěla bych se zeptat zda se jedná o sociální fobii a jestli je nutné jít k psychiatrovi nebo si můžu nějak pomoci sama, například snažit se vyhledávat situace ze kterých mám strach . Předem děkuji za odpověd
Reagovat

re. stydlivost

Admin PhDr. Michaela Peterková 24.listopad 2014 13:55:58
Michaelo,
na psychiatra tohle určitě není. Když, tak na psychologa, nejlépe na tohle funguje skupinová terapie, kde si zároveň cvičíte ty obávané situace.
Kupte si knížku autora Ján Praško o soc. fobii, je tam spousta návodů, jak s tím pracovat. Jinak jdete dobrým směrem - vystavovat se těm situacím je výborná cesta.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

Bez názvu

Tereza 19.listopad 2014 12:27:26
Dobrý den, z největší pravděpodobnosí trpím soc.fobií.Měla bych se obrátit na svého obv.lékaře, nebo rovnou vyhledat nějakého psychologa?Díky
Reagovat

re. Bez názvu - soc. fobie

Admin PhDr. Michaela Peterková 24.listopad 2014 13:51:11
Terezo,
pokud jste sama přišla na to, že jde pravděpdoobně o SF, tak byste u obv. lékaře jen ztrácela čas, protože by Vás poslal za psychologem. Pokud chcete někoho hrazeného poj., zavolejte si na svou pobočku zdr. poj., kde Vám sdělí kontakt. Doporučení nepotřebujete.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

Bez názvu

Klara 16.září 2014 22:43:54
Dobrý den,prosím o radu,jedna se o mého dvanáctiletého syna,zhruba před pul rokem ležel syn po autonehodě v nemocnici,nemohl chodit a i přes volání ,ze potrbuje na velkou se mu stala nehoda do postele,sestry neslyšeli nechali ho v tom a pak byly velmi nepříjemné.Pote mně další operaci,kterou jsme zvládli,byla jsem se synem v nemocnici.Nyni je to tak,ze syn nechce nikam chodit,boji se ze tam nebudou toalety,nevychází mimo do skoly nikam,ve skole uz na konci školního roku casto zvracel,Bolela ho hlava a nyní je to stejné.Často zvraci,ma tlak na hrudi ,točí se mu hlava a boli ho a pokud mají mít ve skole jinou aktivitu-mimo školní,tak buď jedu s nim nebo nikam nejede,boji se.ze by tam nebyl záchod.Nyni chodi me k psycholozce trpi uzkostmi a máme doporučení k psychiatrovi.prosim Vás o Vás názor na tento problém a jakým zpusobem synovi pomoci.predem moc dekuji
Reagovat

re. syn - fobie

Admin PhDr. Michaela Peterková 19.září 2014 12:49:07
Kláro,
tohle je učebnicový případ - spojí se citlivá psychika s nepříjemnou situací a výsledkem je neuróza.
Sociální fobie se nejlépe léčí pomocí kognitivně-behaviorální terapie - seznam terapeutů najdete na www.cskbt.cz. Druhou dobrou možností je hypnóza - pro děti je výborná pražská psycholožka Ingrid Strobachová, na Vašem místě bych se nad ní určitě zamyslela.
Nebojte - když se do toho se synem dáte, je velká šance, že se to spraví.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.test-barev.psyx.cz - Test osobnosti podle barev

www.psychonet.cz - INTELIGENTNÍ testy zdraví a osobnosti

Reagovat

Bez názvu

anonym111 2.září 2014 15:40:08
Dobry den, je mi patnact let a dokoncuji zakladni skolu. Uz od prvni tridy jsem zacinala mit problemy se ctenim pred tridou. Umim cist rychle, mam same jednicky a ve skole nedelam zadne problemy. Ale kdyz dojde na cteni, okamzite znervoznim, zcervenam a zacne mi hroze rychle busit srdce a chveje se mi hlas, coz kazdy hned pozna. S lidmi ve tride se bavim uplne v pohode. Chtela bych se tohohle problemu zbavit, protoze mi hrozne kazi moji myslenky jit v poradku a bez obav do skoly. Moc vas prosim o radu. Dekuju
Reagovat

re. červenání při čtení

Admin PhDr. Michaela Peterková 11.září 2014 18:51:17
Zdravím Tě - tohle se dá docela dobře natrénovat doma. Čti si nahlas, stoupni si třeba jako před třídu, můžeš si třeba na postel vyrovnat plyšáky a představit si, že jsou to spolužáci. Když to budeš denně takhle zkoušet, je šance vidět do měsíce pokrok v reálné situaci ve škole.
A jinak - snaž se nevidět v tom červenání atd. konec světa. Vím, že to musí být nepříjemné, ale hodně tomu pomůžeš, když v tom začneš vidět jen drobnost.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

třes rukou

Pavel 25.srpen 2014 19:54:57
Dobrý den, mám problém závislý na situaci. Třese se mi ruka při přípitku a také když jím ve společnosti např. polévku. Mimo situace, kdy jde o lidi blízké a nebo přesně naopak - třeba v plné v restauraci cizích lidí, to žádný problém nemám. Vždy jsem měl trochu sklony k trémě, ale tento problém jsem nikdy neměl, přišel celkem náhle. Asi zapůsobil dlouhodobý stres, nedostatek spánku a únava. Jinak se nedá říct, že bych neměl společnost rád. Když v takovém kolektivu jsem, tak jsem schopný se aktivně bavit a je mi to i příjemné. Nicméně je pravda, že v osobním životě se mi moc nedaří a tak mám nízké sebevědomí (vím o příčinách), díky tomu je pravda, že tu společnost moc nevyhledávám. Bylo by to ale jiné, kdybych se měl "čím chlubit". Asi to sociální fobie je, ale taková "vynucená" okolnostmi. A teď moje otázka... existují nějaká antidepresiva či jiné léky (např. betablokátory), které by se daly vzít pouze a jen před danou "kritickou" situací? Věřím, že potřebuju prožít pár úspěšných situací (kdy se mi ruka nezatřese), získat sebedůvěru a vrátit se tak k normálnímu stavu jako dřív. Trvale antidepresiva brát nechci, potřebuju naprosto soustředěné myšlení a pak... moje problémy s prací a životem neodstraní, to musím udělat jen já sám a věřím si.
Reagovat

Následky sociciální fóbie

R.P. 28.červen 2014 20:06:08
Už od narození trpim silnou fóbií. Postupem času sem ji potlačoval až teď je už velmi malá. Ovšem i když samotná choroba odejde zanechá po sobě šrámy. Chtěl bych se zeptat kolik lidí, ačkoliv fóbii potlačilo, se dokázali přenést i přes narušenou psychiku, deprese, snížení sebevědomí a žít dál bez jakýchkoliv následků?
Reagovat

re. Následky sociciální fóbie

Admin PhDr. Michaela Peterková 1.červenec 2014 10:58:48
Zdravím Vás,
přesná čísla neznám, ale u dost lidí přetrvávají určité následky, které se ale s časem zmírňují a asi třetina lidí se vyléčí úplně, do pohody:) Takže šanci máte.
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

Odkaz

vižule 3.červen 2014 19:12:52
Motivace vám pomůže proti sociální fobii:
http://srdceviteze.cz/blog/svoboda-od-strachu/
Reagovat

sociální fobie

Tereza 15.duben 2014 17:52:23
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Seznámila jsem se s přítelem, který trpí sociální fobií. Je mu 25 let.Už nějakou dobu spolu jsme. Nevím, jak mám k jeho strachu přistupovat. Jak jej motivovat, aby s tím bojovat. Vždy, když má dojít na situaci, která mu je nepříjemná, je mu špatně, nejí, je nervózní a podobně.. Mně je samozřejmě velmi nepříjemné, když v takové situaci je, ale je zde pak dost situací, které jsou prostě nevyhnutelné. Momentálně řešíme situaci shánění práce. Má takový strach z nových situací, že v podstatě ani žádnou práci sám nevyhledává. Ví, že bude muset.. Jak bych mu mohla jako přítelkyně pomoci? Nutit ho jako jeho rodiče? Uklidňovat? Přemlouvat? Vůbec nevím, jak se chovat. Ráda bych s ním byla v budoucnu..Děkuji
Reagovat

re. sociální fobie

Admin PhDr. Michaela Peterková 17.duben 2014 13:10:35
Terezo,
Váš přítel potřebuje ze všeho nejvíc pochopení (což vůbec není tak snadné, jak by se mohlo zdát) a podporu. Nějaké přemlouvání apod. moc nefunguje, ale pokud byste cítila, že by něco chtěl, ale nedokáže se odhodlat, pomozte mu nějakým pošťouchnutím.
Přečtěte s knížku o soc. fobii, kterou napsal Ján Praško - je tam hodně informací právě pro blízké lidi, to by Vám určitě usnadnilo pochopení a život vedle člověka s úzkostnou poruchou.
Pokud používáte facebook, podpořte prosím náš nový profil "lajkem": www.facebook.com/psychologie.psyx
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM


Reagovat

Sociální fobie ano či ne

Tinka 6.listopad 2013 19:57:14
Dobrý den, mám 24 let a asi od puberty mě trápí některé mé pocity mezi lidmi. O sociální fobii jsem se dočetla nedávno, zajímalo by mě tedy, jestli se týká i mě a jakým způsobem byste ji u mně odstranila. K mým problémům: Přednášení před lidmi mi vždy působilo velký stres, ať už to bylo při hře na klavír, nebo čtení referátu, čím více lidí, tím horší pocity (před pár přáteli žádné problémy). Horko, třes, občas zakoktávání. Ovšem nikdy nebyl ke stresu důvod,patřila jsem k výborným žákům. Další největší problém, který mě léta dlouho trápil, byly věčně zpocené a rozklepané dlaně. Nejhorší je ten trapný pocit, když máte propocený sešit a vašemu okolí celá situace přijde ještě směšná:(( Absolvovala jsem tedy vyšetření na poruchy štítné žlázy, jestli netrpím nějakým nedostatkem minerálů, apod. - výsledek:zcela zdravá. Celou dobu jsem se tedy snažila uklidňovat, že jsem jen velký nervák, pocení dlaní jsem z velké části odstranila vnějšími medikamenty (Driclor), ostatní situace se snažím tolik nevnímat,lépe zvládat a cítím úspěchy. Jediný problém však stále přetrvává a je velmi viditelný, tj. silné klepání rukou. Mám problém psát drobným písmem na stole, pokud se na mě někdo dívá (např.podepsat se je pro mně hotový horor, ale naopak na tabuli se mi třeba ruka neklepe), nebo např.držet skleničku vína za stopku, opět když mě někdo sleduje, apod. Momentálně studuji VŠ, ale už mě to přestává bavit. Kdyby se mi neklepaly ruce, nikdo si ani nevšimne, že se podepisuji, ale takhle to je právě naopak. Snažím se vypadat dobře, nesoustředit se na ruky, protože pak je to akorát horší, jenže stejně jakmile dojde na podpis a někdo si nad mě nedejbože stoupne, zase se neovládnu a trapas je na světě..:( Bohužel se těmto situacím v budoucnu nevyhnu. Plánuji pracovat ve školství, několik let již pracuji s dětmi a tato činnost mě velmi naplňuje a právě mi také pomohla stres odbourávat. Zajímavé je, že pokud se na činnost mých rukou nesoustředí dospělí, nic byste na mně nepoznala. Známí, co mě znají, mi říkají, že budu výborná učitelka, že se na tuto profesi skvěle hodím, jsem naprosto vyrovnaná a otpimistická osoba, jen ty vyklepané ruky by nemusely být.. Děkuji za odpověď, pěkný den!:-)
Reagovat

re. Sociální fobie ano či ne

Admin - PhDr. Michaela Peterková 7.listopad 2013 13:40:43
Zdravím Vás!
Váš problém bude patřit do okruhu soc. fobie. Je jedno, jestli tomu dát přesně tento název, nebo jiný; každopádně nějaká sociální úzkost to je.
Perete se s tím statečně a jste realistická, což je moc dobře.
Poradila bych Vám zapojit se do nějaké skupinové terapie zaměřené na tyto úzkostné potíže. Ve větších městech nějakého terapeuta, který dělá skupiny, určitě seženete (v menších je to bída). Na tohle není totiž žádná rada typu abrakadabra a je to. Při skupinové terapii se naučíte pod odborným vedením ty společenské situace zvládat.
Dobrá je taky metoda paradoxní intence - zesměšňovat ty příznaky, tedy chvění rukou. Doma si říct, že je to prima, jak se mi ty klepou, a teď se dívá ještě víc lidí a já se vůbec nemůžu podepsat, všichni to pozorují a smějí se mi a tak to má být, měly by se mi ty ruce klepat ještě víc... - prostě takhle nějak si to přehrávat, přehánět, zesměšňovat.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

Výchova dítěte

Petr Bartůněk 16.říjen 2013 09:27:17
Dobrý den, moje přítelkyně trpí sociální fobií, máme spolu jedno dítě. Momentálně odjela i s dítětem pryč k rodičům. Zajímalo by mě, jestli a jaký může mít vliv na výchovu dítěte její soc. fobie. Občas jedná iracionálně, např. chlapeček měl trochu rýmu a ona přinesla od paní doktorky kapky proti kašli, nebo třeba ted měl chlapeček prujem a zvracel a doktorka jí něco doporučila, ale ona si to nenechala ani zapsat, i když jí bylo jasné, že to zapomene, takže jsme vůbec nevěděli, co mu máme dát.
A mole hlavní otázkou je, zda bych měl s tímto nějakou šanci dostat u soudu dítě do vlastní péče. Jakou šanci myslíte, že bych mohl mít?
Reagovat

re. Výchova dítěte

Admin - PhDr. Michaela Peterková 17.říjen 2013 12:55:37
Zdravím Vás!
Samozřejmě by bylo ideální, kdyby se o dítě starali rodiče, kteří jsou duševně ve 100% stavu. Jenže realita je mnohdy jiná. Fakt je, že děti toho hodně vydrží. A taky je fakt, že dítě je samozřejmě ovlivňováno chováním rodičů. Nevím, jestli se ptáte spíš na zdravotní důsledky toho, že si matka Vašeho syna nezapamatovala, jaké léky má syn dostat, nebo spíš na to, zda od ní její možná zmatečné chování může odkoukat. Ale je to individuální.
U soudu by nicméně mohlo mít váhu, že je matka psychicky ne úplně komponovaná. Stejně asi bude potřeba znalecký posudek - ten posoudí Vaši i její osobnost a uvidíte. Myslím, že na prvním místě bude, jak je kdo z rodičů schopný se o dítě starat (muži často dítě svěřené nedostanou proto, že tráví větší část dne v práci) - takže Vaše šance by určitě mnohem více vzrostly tím, že byste byl dítěti k dispozici tak, jako matka.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz - Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

Reagovat

 

Online poradny zde na psychowebu fungovaly déle než 4 roky a za tu dobu jsem zodpověděla skoro 1800 dotazů.

Všechno hezké ale musí jednou skončit:)

Poradny jsou nyní uzavřené (důvod jednoduchý - čas). Ale můžeme se nadále ve virtuálním prostoru potkávat, vypisuji online otevřené dveře.

V zodpovězených otázkách možná najdete i odpověď na to, co trápí Vás - určitě na ně mrkněte!

PhDr. Michaela Peterková
Psychoweb.cz doporučuje psychotesty:

Test emoční inteligence
Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? Vládnete svým emocím nebo ony ovládají vás?


Test typů a poruch osobnosti
Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Nemáte některé vlastnosti příliš silně nebo naopak příliš slabě vyvinuté?


Test psychických poruch
Dělá vám starosti vaše psychika? Chcete pomoci odhadnout, jak jste na tom s duševním zdravím?


Sociální test osobnosti
Jaké máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a dokážete si druhé udržet?


Test profesní orientace
Na jakou školu nebo práci se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost?


Test výkonu a motivace
Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu?


Test paměti
Jak funguje vaše paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení?


Test mentální výkonnosti
Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit?


Základní test osobnosti
Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život?
 
 

© psychoweb.cz 2009-2017 Všechna práva vyhrazena. Jakékoli kopírování, další zveřejňování a šíření jakýchkoli textů, obrázků, fotografií, zdrojových kódů nebo jiných částí webu je bez písemného souhlasu zakázáno. Kontakt | Reklama | Podmínky použití | Seznam literatury      

Doporučujeme weby: Partneři | Deprese | Schizofrenie | Sebevražda | Psychotesty | Angličtina | Hypnóza | Test paměti a IQ v akci | Psychologie barev | Syndrom vyhoření | Psychotesty pro řidiče |
Psychotesty k policii | Psychologie - poradna | Nevěra | Seznam psychologů | Relaxace ke stažení | Testy a psychotesty | Test partnerského vztahu | Jak se zbavit úzkosti a deprese | Kurzy psychologie online | Psychoterapie | Přijímačky na psychologii | SEO webu sledují SEO nástroje.cz |